Фінансовий директор – бізнес-партнер чи керівник фінансового відділу?

финансовый директор

На сьогоднішній день кожна компанія, що знаходиться на етапі розвитку проходить якусь трансформацію. Насамперед, ці зміни стосуються найважливіших структурних підрозділів та фінансовий відділ – не виняток.

Звичні уявлення про обов’язки фінансового директора перестали бути ключовими, адже вміло керувати фінансовою службою тепер – далеко не головне.

Якщо пару десятків років тому функціонал фінансового директора був приблизно таким, як у головних бухгалтерів сьогодні, то в сучасному світі фінансовий відділ став більш крос-функціональним, а фінансовий директор скоріше стратегічний партнер керівника та власника бізнесу, аніж просто керівник підрозділу.

Як стратегічний партнер фінансовий директор замикає на собі наступні функції:

1. Лідерство у сфері аналітики.

Адже рішення сьогодні вимагають дедалі глибшого операційного та фінансового аналізу, ніж раніше.

2. Використання «Data Driven» підходу процесів прийняття рішень.

Приймати рішення на основі даних, за винятком інтуїції та досвіду – єдиний правильний підхід. Тому впровадження у всіх структурних підрозділах підходу Data Driven одна з ключових місій CFO.

3. Колаборація з іншими відділами/департаментами.

Підвищення якості взаємодії між підрозділами – один із обов’язкових інструментів збільшення прибутковості компанії. Адже бізнес – це живий організм, і лише злагоджена робота всіх систем розкриває його прихований потенціал.

Завдання фінансового директора – пояснити важливість кожного з цих пунктів у вигляді їх виконання. І лише бізнес-партнер, який виконує функції фінансового директора, може донести це до всіх керівників підрозділів і власника, адже CFO оперує цифрами.

А, як відомо, цифри ніколи не брешуть.

Це лише 3 з множини ключових функцій, які замикає на собі фінансовий директор. Якщо у вашому бізнесі не використовуються інструменти, про які ми говоримо сьогодні чи фінансовий директор – не надійний бізнес-партнер, якому ви готові довірити свій бізнес, команда консалтингової компанії “Прайд Платинум Фінанс” готова допомогти вам.

Ми забезпечимо вас надійним бізнес-партнером, який виведе вашу компанію на новий рівень!