Легше знайти дружину, ніж фінансового директора

Зухвало?

Давайте з вами розберемося, чим займається фінансовий директор, які компетенції вона має, які обов’язки лежать на її плечах. Ви вже помітили, що я пишу про фінансових директорів у жіночому роді. На мій досвід, жінки домінують на цій позиції. Статистика це підтверджує. Згідно з останніми даними 85% жінок, які успішно працюють на цій посаді. При пошуку кандидатів більш ніж половині вимог до претендента вказується стать. І він – жіночий! Чому так?

Фінансовий директор поєднує функції фінансиста, компетенцію бухгалтера і якості управлінця. Професія бухгалтера потребує кропіткості, терпіння, системності, послідовності, уваги. Всі ці якості притаманні жінкам. Позиція фінансового директора, який стоїть на другій сходинці одразу після керівника компанії чи власника бізнесу, потребує дипломатичності, такту, гнучкості. Погодьтеся, це основні характеристики жіночої поведінки. Мені про це відомо більше, ніж будь-кому – у сфері фінансів я працюю 23 роки, більшу половину яких я очолювала фінансовий департамент на позиції фінансового директора. Тому я ретельно відбираю спеціалістів, які на аутсорсі надаватимуть послуги фінансових керівників. Які функції лягають на їхні плечі:

– Збільшення ринкової вартості компанії,

– формування професійної команди фінансистів,

– Складання прогнозного плану,

– Забезпечення надходження фінансових коштів для проведення всіх розрахунків,

— збирання та надання керівнику або власнику бізнесу всіх фінансових звітів,

– Контроль за ефективністю підприємства,

– Професійно розподіляти фінансові потоки,

– податкове планування,

– Забезпечення економічної безпеки.

Я зараз перерахувала основні обов’язки фінансового директора. Решта залежать від специфіки компанії.

Крім того, фінансовий директор керує не лише своїм відділом. До його професійних обов’язків входить щільна співпраця з відділом HR, юридичним та комерційними відділами, складами, відділами продажу та виробництва.

Ви все ще думаєте, що поміняти чи знайти професійного фінансового директора легко?

Ваша відповідь на це питання – негативна?

Записуйтесь до нас на консультацію. Ми надамо вам професійного фінансового директора, а про дружину ви подбаєте самі!