Найважливішими ресурсами є час та інформація

Сьогодні власники компаній звернули увагу на нові для нашого ринку формати, які давно та ефективно працюють у Європі та Америці. Один із них – аутсорсинг. Обов’язки фінансового директора чи головного бухгалтера передають позаштатним співробітникам, які вирішують завдання швидко та якісно. Компанія Прайд Платинум Фінанс та її керуючий партнер Ірина Мосякова – саме така команда професіоналів, яким довіряють управлінський облік та інші стратегічно важливі напрямки у розвитку бізнесу.

Ірино, що спонукало вас вибрати дуже відповідальну спеціальність фінансиста?

Фінанси є основою всього. Жоден процес, подія чи компанія не можуть статися без надійної фінансової бази. Я з дитинства була з цифрами «на ти», звикла бути у колективі лідером, а коли виросла, розвинула у собі здатність контролювати ситуацію та керувати людьми. Саме це привело мене до такої професії.

Ви – жінка-керівник, адже на такій посаді люди звикли бачити чоловіків. Чи є це перевагою або одним із стереотипів, з якими ви боретеся?

Те, що я жінка, яка стоїть на чолі компанії, – це просто даність. Сьогодні у сфері фінансів багато жінок. Можливо навіть більше, ніж чоловіків. Як показала світова практика, жінки мають гнучкіший поведінковий сценарій. У нас більше розвинена емпатія та емоційний інтелект. Ми менше схильні до спалахів агресії або різких змін настрою. Це робить нас добрими керівниками.

З іншого боку, ми дуже зібрані, скрупулезні, добре все структуруємо. У рейтингу найбагатших жінок світу зі 100 осіб 13 – зі світу фінансів. Це дуже високий показник, який говорить про те, що жінкам є місце у фінансовому світі і настав час зайняти керівні посади. Жінці під силу бути і на чолі бізнес-імперій та корпорацій. Так, у 2021 році Forbes опублікував список найбагатших жінок світу: із 328 учасниць 108 заробили величезний стан самі. Світ кардинально змінився і нам треба змінюватись разом із ним.

Ви керуючий партнер компанії Прайд Платинум Фінанс. Як ви прийшли до того, щоб розпочати свій власний бізнес?

За моєю спиною 20 років ефективної роботи у фінансовій індустрії. Згодом прийшов досвід, впевненість, з’явилася віра у свої сили. Перебуваючи у розвитку, багато хто з нас, як правило, воліє працювати на когось – так вам гарантована заробітна плата та соціальний захист, ви відчуваєте спокій та стабільність. Однак, робота на керівника не дозволяє вам рости далі. Я досягла свого кар’єрного піку, очоливши фінансовий департамент. Далі я могла розвиватися тільки ставши власником компанії та керівником, що я успішно і зробила.

Ірино, розкажіть, як змінилася фінансова індустрія за останні роки?

Не всі про це знають, проте Україна посідає 24 місце у світі за кількістю учасників надання послуг на аутсорсі. І лідируючими у цьому виді сервісу є IT та фінансові фахівці. Керівники та власники підприємств прагнуть до підвищення прибутковості, економії на штатних співробітниках та чіткого фокусу на профільній діяльності компанії. За допомогою аутсорсерів вони прибирають зі штату непрофільних фахівців, зосередившись на тих, хто займається виробництвом або наданням послуг. Керівники перестають потопати в операційній діяльності та займаються самим бізнесом, його масштабуванням. Тому швидкий розвиток фінансового консалтингу та аутсорсу я назву головною зміною у нашій сфері.

Які корективи вніс у вашу діяльність локдаун та перехід на режим онлайн?

У Прайд Платинум Фінанс з’явилося більше клієнтів. Багато компаній мобілізуються і деструктуруються, переїжджають до менших офісів, переводять своїх фахівців на віддалену роботу, прибирають зі штату непрофільних співробітників. І як наслідок звертаються до нас за вузькопрофільним сервісом у галузі фінансів. З нашою допомогою вони отримують економію витрат на організацію робочого місця, покупку ліцензійних програм, придбання та обслуговування комп’ютерної техніки, навчання, підвищення кваліфікації працівників. Підприємці заощаджують на лікарняних, відпускних бухгалтерах. Їх не турбує, ким замінити співробітника, який захворів або звільнився. Вони отримують цілодобове обслуговування 24/7, яке ми надаємо для них – компанія Прайд Платинум Фінанс.

Які унікальні пропозиції та послуги ваша компанія пропонує на ринку?

Ми надаємо весь спектр фінансових консалтингових послуг. Нашою головною ефективною послугою є управлінський облік. Сьогодні настав час ухвалення швидких рішень. Зараз цінуються структурна гнучкість, уміння швидко реагувати на будь-які зміни ринкового клімату, налагоджена система отримання звітів у будь-який необхідний менеджмент час. Це дає лише управлінський звіт. Він дозволяє надавати інформацію керівнику тоді, коли йому треба ухвалити управлінське рішення, і в такому вигляді, як йому потрібне. Управлінський облік дає весь масив інформації про витрати, придбання, КPI, заборгованості, перевитрати і т.д. Він дозволяє керівнику самому визначати форму та час подання управлінського звіту, на підставі якого той ухвалить рішення, релевантне цілям підприємства.

Ірина, ви – висококласний фахівець із величезним досвідом. Чи продовжуєте ви далі вдосконалюватись і як саме?

Як казав знаменитий Натан Ротшильд після того, як збагатився грою на біржі, отримавши першу інформацію від свого кур’єра про поразку Наполеона: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». У наш час найважливішими ресурсами, ціну яких навіть я, фінансист, не можу назвати, є час та інформація. Час – це непоправний ресурс і тому я черпаю знання, досвід та інформацію, не звертаюсь до посередників. Я навчаюсь і розвиваюся, отримуючи знання у перших гравців міжнародного ринку. Тому я взяла участь у тренінгу відомого коуча та бізнес-тренера Іцхака Пінтосевича – подібний формат сприяє як особистісному, так і професійному зростанню.