Плюси фінансового аутсорсингу

Стара народна мудрість каже: «It is all about money!» – «Все крутиться навколо грошей!»

Коли мене запитують потенційні клієнти, партнери та друзі, чому я так впевнена у розвитку ринку фінансового аутсорсингу, я наводжу як приклад європейські та американські компанії.

У щорічному звіті Clutch’s 2019 наводяться дані, що у США 37% ринку аутсорс послуг займає саме фінанси. Після нього одразу йде IT індустрія. Американські бізнесмени вже поклали на аутсорс компанії 39% усієї фінансової роботи, плануючи при цьому збільшити цифру до 89%. 24% опитаних власників бізнесу стверджують, що залучення фінансових аутсорс компаній дозволило їм взятися за більшу кількість проектів, реалізувати їх у більш короткі терміни та з більшою ефективністю.
Вам цікаво, які ще причини наводять власників та керівників бізнесу до офісів компаній, що надають фінансові послуги, послуги головного бухгалтера, які формують управлінську звітність на аутсорсі? Я вивчила європейські та американські сайти, зібравши для вас основну інформацію. Думаю, що в нашій країні вона також буде актуальною.

Отже, рейтинг причин, щоб використати аутсорс фінансові компанії:

1. Фокус на профільній діяльності підприємства. Компанії вибирають аутсорсинг, щоб звільнити потрібний час для основних бізнес-процесів. Без необхідності керувати бухгалтерським відділом компанії можуть направити свій обсяг роботи на те, що дійсно важливо для їхнього бізнесу, збільшуючи робочий потік і дозволяючи менеджерам швидше завершувати проекти.

2. Нижчі витрати на штат, зарплати та соціальний пакет. Тут пояснення навряд чи потрібні. Залучення компанії на аутсорсі означає, що всі витрати, що включають соціальне забезпечення, медичне обслуговування та страхування по безробіттю та інші, лягають на плечі керівника фінансової аутсорс компанії. Також як і вирішення питання з виплатою відпускних та лікарняних.

3. Наступна головна причина вибору фінансового аутсорсингу і для мене була сюрпризом – найкраще обслуговування, яке компанія починає надавати своїм клієнтам після передачі своєї бухгалтерії аутсорсерам. Компанії не витрачають час і професійні ресурси навчання внутрішньої служби підтримки клієнтів. Вони наймають найняти професіоналів, які виконують те саме завдання за менші гроші і з більшою експертністю. IT, HR-функції та фінанси – послуги, що найчастіше віддаються на аутсорс, дозволяють компанії покращити комунікацію зі своїми клієнтами, покращити обслуговування, а, значить, отримати конкурентні переваги.

4. Управління ризиками. Коли компанія запускає новий продукт або пропонує щось нове, то фінансовий аутсорсинг дозволить швидше та ефективніше оцінити його прибутковість і те, наскільки продукт досягне успіху на ринку. З фінансовими аутсорсерами ви швидко налаштуєте виробничі механізми для задоволення попиту, що стрімко зростає, і сформуєте пропозицію, яка зустріне позитивну підтримку клієнтів.

5. Визволення внутрішніх ресурсів. Навіщо витрачати людей у ​​галузях, не пов’язаних із основними бізнес-функціями? Капітал і люди стають все більш цінними товарами у складному фінансовому середовищі, і компаніям потрібно якнайбільше хороших людей, щоб зосередитися на тому, що дійсно важливо для бізнесу. Передаючи на аутсорсинг фінансові послуги, компанії звільняють час та капітал для розвитку свого бізнесу.

6. Спокій. Так, для мене теж було дивно, що опитані власники підприємств увімкнули емоційну причину для вибору на користь фінансових аутсорсерів. Ми живемо в час, що змінюється, і можливість зменшувати стрес виходить на перший план. Власники бізнесу відчувають полегшення, підписуючи з фінансовими аутсорсерами контракти, які забезпечують захист обох сторін та виключають будь-які неприємні людські взаємодії, які можуть мати місце під час звільнення штатних співробітників. Вони вказуються усі обов’язки та права, що також сприяє розвитку інтересу до фінансових аутсорсерів.

7. Гнучкість. У разі невизначеності, що описує актуальний стан світової економіки, компаніям потрібна можливість швидко розширюватися чи скорочуватися. На жаль, це не завжди можливе за нинішнього трудового законодавства. Використовуючи аутсорсинг, компанії знімають цей ризик, дозволяючи підприємствам швидше адаптуватися до попиту, що зростає або сповільнюється.

Люблю цифру 7 – вона символізує успіх. На ній і зупинюся. Нехай і надалі нашому бізнесу фінансового аутсорсингу супроводжує удача!